Menu
یازدهمین نمایشگاه بورس بانک و بیمه ادامه مطلب

یازدهمین نمایشگاه بورس بانک و بیمه

یازدهمین نمایشگاه بین المللی بورس، بانک و بیمه (فاینکس ۲۰۱۸) از تاریخ 27 فروردین به مدت 4 روز در تهران برپا خواهد شد.در این نمایشگاه به عنوان یکی از مهمترین رویدادهای مهم اقتصادی کشور در فروردین ماه، میزبان شرکتها و کارگزاری های بورس و بیمه و بانکها خواهد بود و این دستگاهها به معرفی آخرین دستاوردها و توانمندی های خود در طول برپایی این نمایشگاه خواهند پرداخت.
بدینوسیله از شما گرانمایه ارجمند دعوت می نماییم تا از غرفه شرکت کارگزاری بانک توسعه صادرات در یازدهمین نمایشگاه بورس بانک و بیمه بازدید نمایید.
زمان : 27 الی 30 فروردین ماه 1397 مکان : تهران –محل دائمی نمایشگاههای بین المللی سالن 38 –غرفه 24
فروش دو دقیقه ایی اوراق ۵۰۰ میلیارد تومانی در بورس انرژی ادامه مطلب

فروش دو دقیقه ایی اوراق ۵۰۰ میلیارد تومانی در بورس انرژی

مدیرعامل کارگزاری بانک توسعه صادرات از فروش ۵۰۰ میلیارد تومان اوراق سلف نفت خام در کمتر از دو دقیقه خبر داد.رضا علوی در گفت وگو با پایگاه خبری بورس پرس، با اشاره به برنامه از قبل از اعلام شده برای عرضه 500 میلیارد تومان اوراق سلف موازی استاندارد نفت خام اظهار داشت: این اوراق شامل بیش از یک میلیون و 711 هزار ورقه به قیمت هر ورقه 292 هزار و 211 تومان بود که توسط وزارت اقتصاد عرضه و در کمتر از دو دقیقه در بورس انرژی فروش رفت.وی ادامه داد: استقبال از این اوراق منجر شد تا به رغم اتمام عرضه ، صف خرید بیش از 2.8 میلیون ورقه ای به جا ماند. این درحالی است که برای عرضه اوراق 5 روز کاری در نظر گرفته شده بود.به گفته وی ، ارکان "سنفت 971" شامل سازمان برنامه و بودجه به عنوان متعهد تامین و تخصیص اعتبار و تامین سرمایه تمدن به عنوان متعهد خرید و بازارگردان هستند.براساس این گزارش، مدت قرارداد این اوراق یک سال و بدون سود میاندوره ای بوده و بازارگردان ضمن تضمین حداقل قیمت، نقد شوندگی اوراق را قبل از سررسید تعهد می‌کند و اوراق سلف را طی دوره معاملاتی با نرخ سود ۱۶.۵درصد سالانه به‌صورت روزشمار به‌علاوه قیمت پایه اوراق در عرضه اولیه، بازخرید خواهد کرد.
زمان اجرای T+2 اعلام شد/ بررسی کاهش یک روز دیگر و درخواست از کارگزاران ادامه مطلب

زمان اجرای T+2 اعلام شد/ بررسی کاهش یک روز دیگر و درخواست از کارگزاران

محسن خدا بخش در گفت و گو با پایگاه خبری بورس پرس، درباره زمان اجرایی شدن تصمیم جدید سازمان بورس مبنی بر کاهش زمان تسویه معاملات از T+3 به T+2 اظهار داشت: این رویه بعد تز نهایی شدن برخی تغییرات در سیستم ها ، از اواخر هفته آینده در دو بورس تهران و فرابورس اجرایی می شود و طی آن همه اوراق قابل معامله در این دو مشمول رویه جدید خواهند بود.
زمان پذیره نویسی صندوق جدید بازار اعلام شد/ پیش بینی بازدهی بیش از 18 درصد ادامه مطلب

زمان پذیره نویسی صندوق جدید بازار اعلام شد/ پیش بینی بازدهی بیش از 18 درصد

سید رضا علوی در گفت و گو با پایگاه خبری بورس پرس، با اشاره به اینکه کارگزاری بانک توسعه صادرات یکی از کارگزاری های برتر و باسابقه بازار سرمایه بوده و دارای تجربه چندین ساله مدیریت انواع صندوق های سرمایه گذاری را داراست ، اظهار داشت: این کارگزاری در ادامه برنامه های توسعه ایی برای صندوق های سرمایه گذاری و برای تنوع بخشی به مدیریت سرمایه مشتریان ، با همکاری پست بانک ایران، اقدام به تاسیس صندوق سرمایه گذاری در اوراق با درآمد ثابت "توسعه فراز اعتماد" کرده است.

وی با بیان اینکه این کارگزاری مدیریت انواع صندوق سرمایه گذاری از جمله صندوق سرمایه گذاری در سهام توسعه صادرات، صندوق سرمایه گذاری مختلط توسعه پست بانک و صندوق بازارگردانی پست بانک را به عهده دارد، ادامه داد: طبق برنامه ریزی ، قرار است واحدهای این صندوق با نام و معاف از مالیات از 11 الی 16 شهریور پذیره نویسی شود.
کسب رتبه اول در یک ماه اخیر در بین صندوق های فعال در بورس اوراق بهادار ادامه مطلب

کسب رتبه اول در یک ماه اخیر در بین صندوق های فعال در بورس اوراق بهادار

 براساس گزارش مدیریت فناوری بورس ایران ، صندوق سرمایه گذاری توسعه  صادرات  ، تحت مدیریت کارگزاری بانک توسعه صادرات ، موفق شد با کسب 26/30% بازدهی در یک ماهه منتهی به تاریخ96/02/17،رتبه اول را دربین بیش از ١٠٠صندوق فعال در بورس اوراق بهادار ، کسب کند.

منبع fipiran.com

کم توجهی متولیان بازار سرمایه به اصلی ترین خواسته سهامداران/ دلیل حبس سرمایه ها چیست؟ ادامه مطلب

کم توجهی متولیان بازار سرمایه به اصلی ترین خواسته سهامداران/ دلیل حبس سرمایه ها چیست؟

بر اساس گزارش بورس نیوز، در جلسه مذکور در حالی رییس سازمان بورس در واکنش به انتقاد کارشناسان نسبت به بازگشایی نمادها در سریعترین زمان ممکن و عدم توقف طولانی مدت نمادها ابراز امیدواری کرد که اکنون با گذشت حدود چهل روز از زمان برگزاری جلسه مذکور همچنان شاهد عدم حضور برخی از نمادها همچون بانک ها هستیم. 

رییس سازمان بورس باید در جلسات هیات دولت شرکت کند

جلسه کمیسیون بازار پول و سرمایه با حضور جمعی از کارشناسان و فعالان بازار سرمایه صبح روز گذشته به ریاست علی پرویزیان در محل اتاق بازرگانی ایران برگزار شد.به گزارش خبرنگار بورس نیوز، دستور این جلسه بررسی مشکلات بازار سرمایه و آثار سوء ناشی از انتشار حجم قابل توجه اوراق بدهی و اسناد خزانه بر بازار سهام بود و حدود ٣٠ تن از اعضای کمیسیون بازار پول و سرمایه اتاق بازرگانی ایران و تهران و نیز کارشناسان بازار سرمایه به بیان نقطه نظرات و چالش های موجود بورس پرداختند که مهمترین آنها در این گزارش به اطلاع مخاطبان این رسانه خبری می رسد.

بازدهی نزدیک به ١٠٠درصددر یک سال اخیر در بین صندوق های فعال در بورس اوراق بهادار

براساس گزارش مدیریت فناوری بورس ایران ، صندوق سرمایه گذاری توسعه صادرات، تحت مدیریت کارگزاری بانک توسعه صادرات ، موفق شد با کسب ٩٩/٥٣% بازدهی در یک ساله منتهی به تاریخ٩٥/٠٩/٢٩،را دربین بیش از ١٠٠صندوق فعال در بورس اوراق بهادار ، کسب کند.
منبع fipiran.com

بازار بدهی؛ گذار از حفره های رکود و اعتبار ادامه مطلب

بازار بدهی؛ گذار از حفره های رکود و اعتبار

امروزه در اقتصادهای توسعه یافته و نوظهور که عموما با مدار رشد اقتصادی کم­نوسان متمایز اند؛ آنچه که بیش از هر نکته دیگری به چشم می­ آید توسعه ابزار متنوع مالی در بازار این دسته از کشورها است. دلیل توجه به این رویکرد نیز روشن است؛ ایجاد اشتیاق در سرمایه­ گذاران داخلی و قابلیت جذب سرمایه­ گذار خارجی، رونق فعالیت­ های اقتصادی مولد، کاهش حدود ریسک و مخاطره اقتصادی و در نهایت پویایی اقتصادی همه اموری است که در لوای یک بازار اقتصادی متتوع، امن و پوشش دهنده اتفاق می ­افتد.

پیش بینی روند آتی قیمت جهانی فلزات اساسی/ چشم انداز روشن صنعت ادامه مطلب

پیش بینی روند آتی قیمت جهانی فلزات اساسی/ چشم انداز روشن صنعت

کارشناسان صنعت سرب و روی در ابتدای سال جاری با توجه به افزایش مصرف سرب و روی و شرایطی که برای معادن آن در سطح دنیا ایجاد شده بود افزایش قیمت های جهانی را پیش بینی می کردند که خوشبختانه این برآوردها به واقعیت پیوست و انتظار می رود تا در پی آن وضعیت شرکت های فعال در این گروه نسبت به گذشته بهتر شود.

RSS
123
دی ان ان evoq, دات نت نیوک ,dnn
دی ان ان